بخش گفتاردرمانی مرکز نشاط واقع در فردیس کرج محلی تخصصی جهت درمان انواع اختلالات بلع و گفتار در کودکان و خردسالان مبتلا به انواع مشکلات بلع و گفتار می باشد.


همیشه در کنار شما هستیم

بخش گفتاردرمانی مرکز نشاط واقع در فردیس کرج محلی تخصصی جهت درمان انواع اختلالات بلع و گفتار در بزرگسالان مبتلا به انواع اختلالات گفتاری در زمینه سکته های مغزی و پارکینسون می باشد.


  • کادر مجرب
  • لیست قیمت
  • پوشش بیمه ای
  • مشاوره آنلاین
کادر مجرب

کارشناسان گفتاردرمانی در مرکز طب فیزیکی و توانبخشی فردیس کرج فارغ التحصیل بهترین دانشگاه های علوم پزشکی در رشته گفتاردرمانی بوده و حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای تخصصی در رشته مربوط می باشند. پرسنل ما موظف به طی کردن دوره های بازآموزی در دوره های شش ماهه می باشند و همواره جهت شرکت در کنگره های داخلی و خارجی برای اطلاع از جدیدترین و به روزترین متدهای درمان بیماران تشویق و حمایت می شوند.

لیست قیمت

کلیه مبالغ دریافتی جهت ارایه خدمات گفتاردرمانی بر اساس تعرفه های ارایه شده توسط وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی می باشد.

پوشش بیمه ای

بخش طب فیزیکی ما در فردیس کرج در حال حاضر با بیمه های تامین اجتماعی، سلامت و خدمات درمانی ارتش قرار داد دارد و درخواست عقد قرارداد با سایر بخش ها همچون فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی و نیز با بانک ها، شهرداری ها، بیمه های تکمیلی البرز، سینا، ایران و آسیا نیز ارسال گردیده است.  کلیه خدمات  بر اساس تعرفه های سازمان های بیمه گر به بیمه شده های آنها ارایه می گردد. برای کلیه بیمه های تکمیلی فاکتور رسمی ارایه می گردد.

مشاوره آنلاین

کارشناسان گفتاردرمانی ما در مرکز جامع طب فیزیک و توانبخشی آماده ارایه مشاوره آنلاین، تلفنی و حضوری به همشهریان محترم در فردیس و کرج و سایر نقاط ایران می باشند. جهت اطمینان از نحوه ارایه خدمت و امکانات مرکز برای بیماری های خاص حتما با ما تماس بگیرید.

جهت مشاوره آنلاین کلیک کنیدچه کسانی به خدمات گفتاردرمانی نیاز دارند؟


گفتار درمانی به بررسی ماهیت انواع اختلالات گفتار و زبان و نیز روش‌های تشخیص و درمان این اختلالات می‌پردازد. ارزیابی و تشخیص اختلال در بلع را نیز در حیطه تخصص متخصصان گفتار درمانی می‌دانند. گفتار درمانگران به درمان کودکانی می‌پردازند که در فراگیری زبان مادری یا استفاده صحیح از گفتار دچار مشکل هستند و نیز بزرگسالانی که به دلایلی، توانایی گفتاری خود را از دست داده‌اند. همکاران ما در بخش گفتاردرمانی کلینیک توانبخشی نشاط آماده ارائه تمامی خدمات لازم در حوزه گفتاردرمانی به شما عزیزان هستند.گفتاردرمانی بعد از سکته مغزی


معمولاً پس از وقوع یک سکته، مشکلات گفتاری و زبانی در فرد ایجاد می‌شوند. برخی از افراد پس از سکته به‌ خوبی بهبود پیدا کرده و پس از چند هفته می‌توانند ارتباط مناسبی با دیگران برقرار کنند. با این‌ حال بسیاری از افراد همچنان به مشکلات گفتاری، زبانی و شناختی مبتلا می‌مانند. درمان افرادی که سکته کرده‌اند می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود. برخی از درمانگران بر درمان مستقیم گفتاردرمانی تمرکز داشته و به دنبال راه‌هایی هستند تا بتوانند به بیماران برای رفع مشکلات گفتاری کمک کنند. در بخش گفتاردرمانی کلینیک نشاط با جدیدترین متد علمی به رفع این عارضه کمک می شود.منظور از بهداشت صوتی پیست؟


صوت بر اثر ارتعاش تارآواها ایجاد می شود. این صدا از طریق مجرای صداسازی به صدای ویژه ای تبدیل می شود که برای شنونده قابل درک است. نقص در ساختار یا کار هر بخش از مجرای صداسازی، حنجره، فرآیند تنفس و طنین، باعث اختلالات صدا میشود.
گفتار درمانی با ارزیابی دقیق صوت و حنجره و ارائه روش های درمانی مناسب از جمله صوت درمانی و مشاورات بهداشت صوتی و… به درمان و بهبود اختلالات صدا می پردازد.درمان تاخیر گفتار کودکان


امروزه یکی از شایع ترین اختلالات دوران کودکی، تأخیر گفتار در کودکان است. به صورت طبیعی کودک در یک سالگی شروع به بیان کلمات می کند و تا ٢سالگی رشد خزانه ی واژگانی ادامه دارد و از دو سالگی ترکیبات دو کلمه ای در گفتار کودک مشاهده می شود، که در پسرها سن درک و بیان کلمات بالاتر است زیرا به صورت طبیعی پسر ها دیرتر از دختران شروع به صحبت می کنند. اما امروزه به دلیل کمبود ارتباطات کلامی و کاهش جمعیت خانواده و سبک ارتباطی خاص خانواده ها اکثرکودکان در شروع گفتار تأخیر دارند.درمان لکنت زبان


دلایل متعددی برای لکنت زبان وجود دارد :افزایش تقاضاهای محیطی برای صحبت کردن، رشد سریع زبانی و عدم هماهنگی حرکتی، عوامل وراثتی و… . کودک در سطح ناروانی طبیعی آگاهی از سبک و شیوه ی گفتار خود ندارد و با گفتار درمانی به راحتی میتوان ناروانی را کاهش داد و حذف کرد ،اما در صورت برخورد غلط با شیوه گفتار ناروان کودک احتمال تبدیل آن به لکنت و ثابت ماندن بیشتر می شود، پس با مراجعه به موقع به گفتاردرمان امکان تبدیل ناروانی به لکنت را کاهش دهیم.گفتاردرمانی سکته مغزی


گفتاردرمانی سکته مغزی به تشخیص و درمان عوارض ناشی از سکته مغزی، مانند اختلالات تکلم، بلعیدن، خواندن و نوشتن می پردازد. که یکی از مهم ترین بخش های درمان و توانبخشی بیمار پس از سکته مغزی است. سکته مغزی از شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب و از عوامل مهم مرگ و میر در سراسر جهان است، که در هر جنس و سنی ممکن است رخ دهد. اما امکان بروز آن در افراد سالمند و به خصوص در آقایان بیشتر است.


0/5 (0 نظر)

اطلاعات تماس

آدرس

استان البرز، فردیس، بلوار بهاران غربی ( کانال غربی )، تقاطع جاده دهکده، ساختمان برلیان، طبقه دوم.

تلفن

۰۲۶۳۶۵۲۲۵۵۰
۰۲۶۳۶۵۲۲۵۵۸
۰۲۶۳۶۵۲۲۵۵۹

ایمیل

neshatalborz@gmail.com

درباره ما

مرکز طب فیزیکی نشاط با تمرکز بر بیماری های مفاصل، استخوان و ستون مهره ها با پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا در خدمت بیماران محترم می باشد. مرکز توانبخشی نشاط با تمرکز بر توانبخشی بیماران دچار سکته مغزی، ضربه های مغزی، ام اس، سی پی و ضایعات نخاعی در بخش های فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی و ارتوپدی فنی با پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا در خدمت بیماران محترم می باشد.

Whatsapp
ارسال از طریق واتس اپ